Koi kapre a záhradné jazierka - informácie

Koi kapre, jazierkové ryby, záhradné jazierka - Hobby Koi

Jazierka

Jazierko je veľmi vhodným doplnkom do každej záhrady, ktorú dokáže výrazne oživiť a dodať jej prírodnejší vzhľad. Na človeka pôsobí ukľudňujúcim dojmom, preto by nemalo chýbať v žiadnej záhrade.

Jazierka rozdeľujeme do troch základných skupín: hotové plastové jazierka, záhradné jazierka a kúpacie jazierka - biobazény. Výber jazierka je podmienený veľkosťou záhrady a účelom využitia.

Plastové jazierko

Plastové jazierko

Hodí sa najmä do záhrad, kde sme obmedzení priestorom. Ide o tvarované plastové nádoby, ktoré sú o objeme len niekoľko sto litrov. Majú vymedzené zóny na vysadenie vodných rastlín, ako aj na uloženie čerpadla. Nie sú vhodné pre chov rýb, no napriek tomu je v nich veľmi často chovaný Karas zlatý, ktorý patrí medzi nenáročné ryby.

Záhradne jazierko

Záhradné jazierko

Objemovo a tvarovo neobmedzený vodný prvok, ktorý plní dekoračnú alebo rybochovnú funkciu. Môžeme ho vytvoriť pomocou jazierkovej fólie alebo ho vybetónujeme, a následne natrieme tekutou fóliou. Odporúča sa nainštalovanie filtrácie, a to hlavne v prípade, ak v ňom plánujeme chovať ryby.

Biobazén- kúpacie jazierko

Biobazén - kúpacie jazierko

Budujeme ho za účelom rekreácie a kúpania. Oproti klasickým bazénom na báze chemických prípravkov má množstvo výhod. Hlavnou výhodou je predovšetkým to, že nám umožňuje zdravé kúpanie bez používania chemických prípravkov. Voda sa čistí biologickým spôsobom pomocou vodných rastlín, mechanickej a biologickej filtrácie. Ďalšou výhodou je, že si ho dokážeme tvarovo prispôsobiť a esteticky zakomponovať do záhrady. Biobazén je rozdelený na dve zóny: kúpaciu a regeneračnú. Regeneračná slúži na vysadenie vodných rastlín, ktoré plnia filtračnú funkciu. Plošne by mala byť dva krát väčšia ako kúpacia. Kúpacia zóna je bez rastlín, najčastejšie v tvare obdĺžnika, prispôsobená pohodlnému plávaniu.


Kategórie

Zoznam výrobcov

Facebook priatelia